Το Τμήμα Χορού του Ι. Ναού Αγίου Ιωάννου Θεολόγου Γέρακα στην Δοξολογία της 28ης Οκτωβρίου
29 Οκτωβρίου 2022
Κείμενο – Φωτογραφίες : Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος
![](http://www.diakonima.gr/wp-content/uploads/2022/10/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-PA284761.jpeg)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Στον Ιερό Ενοριακό Ναό Αγίου Ιωάννου Θεολόγου στον Γέρακα – Αττικής, την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022, τελέστηκε Θεία Λειτουργία και η Δοξολογία της 28ης Οκτωβρίου, από τον προϊστάμενο του Ιερού Ναού πρωτοπρεσβύτερο π. Ιωάννη Ρέκκα.
![](http://www.diakonima.gr/wp-content/uploads/2022/10/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-PA284774.jpeg)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Στην συνέχεια το τμήμα παραδοσιακών Ελληνικών χορών, συμμετείχε στην παρέλαση, της Δημοτικής Ενότητας Γέρακα ( Δήμος Παλλήνης ), με την ευλογία του Σεβασμιότατου Μητροπολίτου Μεσογαίας και Λαυρεωτικής κ. Νικολάου.
![](http://www.diakonima.gr/wp-content/uploads/2022/10/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-PA284823.jpeg)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
![](http://www.diakonima.gr/wp-content/uploads/2022/10/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-PA284853.jpeg)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
![](http://www.diakonima.gr/wp-content/uploads/2022/10/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-PA284833.jpeg)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
![](http://www.diakonima.gr/wp-content/uploads/2022/10/Φωτ.-Σπύρος-Θεοδ.-Κουτσοχρήστος-PA284848.jpeg)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Τους παραδοσιακούς Ελληνικούς χορούς, διδάσκει στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Ιερού Ναού σε όλες τις ηλικίες, κάθε Παρασκευή ( ώρες 18:00 – 20:30 ) η κ. Ελένη Χρυσικού.
Κείμενο – Φωτογραφίες : Σπύρος Θεοδ. Κουτσοχρήστος